Zakup pilarki spalinowej – na co zwrócić uwagę?

zakup pilarki spalinowej

Pilarka to niezbędne urządzenie w każdym domu. Jest to dosyć proste w obsłudze urządzenie, które potrafi być nieocenioną pomocą podczas wszystkich prac na działce i w ogrodzie. Właśnie dlatego zakup pilarki spalinowej to spore wyzwanie, dlatego sprawdź, na jakie parametry zwrócić uwagę podczas poszukiwań odpowiedniego modelu!

Pilarka spalinowa – dla kogo?

Piła łańcuchowa to sprzęt, który jest szczególnie potrzebny tam, gdzie należy regularnie i intensywnie przycinać drzewa i krzewy. Mnogość modeli dostępnych na rynku pozwala na wybór urządzenia skrojonego na miarę indywidualnych potrzeb – można zdecydować się na niewielki sprzęt do przydomowego ogródka lub piłę o większej mocy przeznaczonej do prac leśnych. Możliwość bezprzewodowej obsługi sprawia, że bez większego problemu dotrzesz do trudno dostępnych miejsc. Pilarka spalinowa jest idealnym wyborem zarówno dla pracowników profesjonalnych firm budowlanych, jak i dla prywatnych użytkowników chcących utrzymać porządek na swojej działce.

Zakup pilarki spalinowej – czym trzeba pamiętać?

Zakup pilarki spalinowej może przysporzyć sporo problemów wynikających głównie ze zróżnicowanych parametrów poszczególnych modeli. Oto najważniejsze cechy, na które należy zwrócić uwagę podczas poszukiwań:

  • Moc pilarki zależy głównie od tego, do czego będzie ona wykorzystywana. Do przycinania krzewów oraz cienkich gałęzi powinna ona wynosić od 1,5 do 2,5 KM, natomiast to cięcia grubszych konarów czy też drewna na opał to 3-5 KM. Najmocniejsze urządzenia, czyli te o minimalnej mocy 5 KM świetnie sprawdzą się podczas regularnej wycinki. Pilarki spalinowe są wyposażone w dwusuwowy silnik, dlatego ważne jest, aby wybrać model o odpowiedniej wydajności. Na uwagę zasługuje między innymi jednoręczna pilarka Faworyt RG 2630-A5, wyposażony w wytrzymały silnik o pojemności 25,4 cm3 oraz solidną 30-centymetrową prowadnicę z systemem automatycznego smarowania. Do bardziej zaawansowanych prac wokół domu nada się Faworyt RG 4616X-A3, która dzięki dużej pojemności silnika może długo wykonywać pracę bez konieczności uzupełniania paliwa. Jednak najbardziej profesjonalne i sprawdzone pilarki z naszej oferty to urządzenia marki Faworyt PRO.
  • Długość prowadnicy – z reguły im dłuższa prowadnica, tym użytkownik może cieszyć się wyższym komfortem pracy. Warto mieć jednak na uwadze, iż większość prac (pod warunkiem, że są wykonywane nieprofesjonalnie, na niewielką skalę) nie wymaga prowadnic dłuższych niż 35/40 cm.
  • Waga sprzętu – to właśnie od niej zależy komfort użytkowania pilarki. Trzeba mieć oczywiście na uwadze fakt, im więcej mocy posiada urządzenie, tym większą będzie mieć wagę. Do przydomowych prac polegających głównie na przycinaniu gałęzi zdecydowanie wystarczą modele o niewielkiej wadze, takie jak Lider RG 4114-A4.
  • Producent odpowiada za jakość wykonania sprzętu. Właśnie dlatego warto wybierać urządzenia wytworzone przez profesjonalną, doświadczoną firmę, taką jak Krysiak, która jest właścicielem marek Faworyt, Faworyt PRO, Handy, 4garden lub Lider –  słynących z dobrej jakości pilarek. 

Modele dostępne w naszym sklepie internetowym to starannie wyselekcjonowane pilarki spełniające potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. Jeśli więc czujesz, że tego typu sprzęt jest wyposażeniem, którego Ci brakuje – nie zastanawiaj się ani chwili dłużej i wybierz ten, który odpowiada Ci najbardziej!

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password

Facebook

*/?>
SKLEP