Rozdrabniacz do gałęzi – elektryczny czy spalinowy?

jesienne prace w ogrodzie

Wśród sprzętów ogrodniczych, które przydadzą nam się w trakcie jesiennych prac porządkowych i pielęgnacyjnych, bez wątpienia warto wymienić rozdrabniacz, który bez wysiłku i w krótkim czasie pomoże pozbyć się z działki zalegających gałęzi.

Rozdrabniacz spalinowy do gałęzi – kiedy wybrać?

galezie-w-ogrodzieJeśli zależy nam przede wszystkim na mocy wybranego przez nas rozdrabniacza, warto jest zwrócić uwagę na modele spalinowe – mają one zazwyczaj od czterech do ośmiu koni mechanicznych. Świetnie sprawdzają się do prac na dużych powierzchniach, ogromnych ogrodach czy sadach, ponieważ zaliczają się do zdecydowanie najbardziej wydajnych i są w stanie pozbyć się nawet najgrubszych gałęzi. Warto jest jednak podkreślić, że są one dosyć głośne, ze względu na źródło energii, lecz bezwzględnym plusem jest fakt, że nie potrzebują stałego dostępu do zasilania. Zdecydować powinni się na niego nie tylko właściciele działek o większych powierzchniach, lecz także osoby, w ogródku których znajdziemy potężne, stare drzewa, o grubych gałęziach, z którymi może nie poradzić sobie sprzęt o mniejszej mocy.

Zalety rozdrabniaczy elektrycznych

W sytuacji, kiedy nasz rozdrabniacz ma być niewielkich rozmiarów i zaliczać się do sprzętów, które wykorzystujemy w naszym przydomowym ogródku okazyjnie, warto jest wziąć pod uwagę modele elektryczne. Jest to rozwiązanie znacznie bardziej ekologiczne, ponieważ te urządzenia nie wydzielają one szkodliwych spalin, dlatego znajdą swoich fanów wśród osób, które dużą wagę przywiązują do troski o nasze środowisko naturalne. Jednak musimy pamiętać, że tego typu rozdrabniacze podczas pracy potrzebują stałego dostępu do sieci elektrycznej. Co też ważne, modele te są stosunkowo lekkie – ich waga oscyluje przeważnie między dziesięcioma a trzydziestoma kilogramami. Silniki w tego typu sprzętach zazwyczaj posiadają moc do 2500 kW. Ze względu na niewielkie rozmiary, łatwo jest nimi manewrować, jednak kwestią, która nas ogranicza będzie kabel. Musimy pamiętać, że tego typu rozdrabniarek nie powinno się używać ich do grubszych gałęzi, ponieważ może to grozić uszkodzeniem noży lub nawet całego sprzętu.

Który rozdrabniacz wybrać?

Niewątpliwe oba rodzaje rozdrabniacza znajdą swoich fanów, dlatego nie da się jednoznacznie określić, który z nich jest najlepszy. Wszystko zależne jest od powierzchni, na jakiej zamierzamy pracować, odległości od źródła prądu czy też rodzaju i grubości drzew rosnących w naszym ogrodzie lub sadzie. Nie bez znaczenia jest także waga – jeśli moc nie jest dla nas pierwszorzędną kwestią, a właśnie masa sprzętu, lepiej będzie kupić sprzęt elektryczny. Niezależnie jednak od tego, na który z rodzajów się zdecydujemy, warto jest zarówno przy jednym, jak i drugim zwracać uwagę na kilka podstawowych kwestii, takich jak chociażby wielkość kółek (im większe, tym bardziej komfortowe będzie przemieszczanie się), rodzaj oraz wymiary kosza, w którym umieszczane są odpady. Bardzo wygodna jest opcja automatycznego zbierania gałęzi. Jeśli chodzi o noże, najlepsze będą te w formie walca.

Wybierając rozdrabniacz do gałęzi trzeba wziąć pod uwagę wiele, ważnych kwestii. Wszystko zależne jest od naszych indywidualnych potrzeb i nimi przede wszystkim się kierujmy.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password

Facebook

*/?>
SKLEP