Myjka ciśnieniowa – 5 zastosowań na działce i w ogrodzie

myjka-cisnieniowa

Już czuć koniec lata i pierwsze powiewy jesiennego wiatru. W związku z tym warto przygotować się na porządki w ogrodzie i na działce tak, aby również o tej – jakże kolorowej – porze roku można było odpocząć na świeżym powietrzu. Idealnie sprawdzi się do tego profesjonalna myjka ciśnieniowa, która ma wiele zastosowań. Jak korzystać z niej na działce oraz w naszym ogrodzie? Do czego można jej użyć? Na te i inne pytania odpowiadamy w poniższym artykule. Zachęcamy do lektury! 

1. Czyszczenie chodnika i podjazdu

Chodnik wokół domu i podjazd bardzo szybko się brudzą, ponieważ są najczęściej użytkowane oraz wyeksponowane na deszcz, błoto, liście i rozrost chwastów. Takie zabrudzone powierzchnie mogą stać się śliskie i niebezpieczne – na szczęście myjka dzięki dużemu ciśnieniu wody dotrze do każdego zakamarka. Zmiecie liście, błoto, a ponadto usunie chwasty przy użyciu środka do czyszczenia chemicznego oraz do zapobiegania ponownemu narastaniu chwastów. Szybki i prosty sposób na osiągnięcie porządku przed domem. 

2. Umycie schodów i tarasu 

Ze schodami i tarasem postępuje się podobnie jak z chodnikiem. To dość wytrzymałe powierzchnie, więc można wykorzystać wysokie ciśnienie strumienia, który jest wydajny i skuteczny nawet w trudno dostępnych narożnikach. W tym przypadku również polecamy użycie detergentu myjącego. Dzięki myjce można uzyskać świeży wygląd schodów i piękny połysk na tarasie.  

3. Mycie altanki działkowej

Jeśli chodzi o działkową altankę, to należy czyścić nie tylko jej podłogę, ale również całą konstrukcję. Do umycia dachu pomocna jest lanca teleskopowa, która dołączona jest do niektórych zestawów myjek – dzięki niej można łatwo dotrzeć do najwyższych konstrukcji altany. Przy używaniu myjki do oczyszczania drewna, trzeba postępować ostrożnie i użyć słabszego strumienia niż w przypadku utwardzonych powierzchni. Rodzaj detergentu warto dobrać do typu drewna, z którego zbudowana jest konstrukcja, aby jej nie uszkodzić. 

4. Czyszczenie ogrodowego basenu

Myjka wraz z jej wysokociśnieniowym strumieniem szybko oczyszczą basen ogrodowy z nagromadzonego na nim osadu. Jeżeli spłukanie samą wodą pod ciśnieniem się nie sprawdzi, to zalecane jest ponowne czyszczenie z użyciem odpowiedniego środka chemicznego. Dzięki odpowiednim detergentom basen nie tylko zostanie wyczyszczony, ale również odświeżony i zakonserwowany. Warto pamiętać o umyciu także wnęk lamp basenowych, szczebli drabinek i innych mniejszych elementach. 

5. Mycie samochodu  

W porze jesiennej samochód szybko się brudzi, powstają na nim zacieki od deszczu, kurzu czy błota. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej dyszy w myjce ciśnieniowej można szybko doprowadzić samochód do odpowiedniego stanu, jednak trzeba pamiętać, że lepiej użyć słabszego strumienia wody. Można skorzystać także ze środków czyszczących, aby uzyskać piękny połysk na karoserii. 

Myjki ciśnieniowe nadają się do oczyszczania płytek ceramicznych, betonu, kamienia i drewna, co sprawia, że można jej używać niemal do wszystkich elementów znajdujących się na działce i w ogrodzie. Dobrze wybrać myjkę z zestawem różnych końcówek, które są przeznaczone do każdego rodzaju powierzchni. Myjka nie tylko jest bardzo wydajna i przynosi oczekiwane efekty, ale również pozwala zaoszczędzić sporo czasu.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password

Facebook

*/?>
SKLEP