Kosy i podkaszarki, czyli jak stworzyć trawnik idealny

kosy-i-podkaszarki

Trawnik jest wizytówką naszego ogrodu, dlatego tak ważna jest odpowiednia pielęgnacja. Aby zachować jego idealny wygląd, często nie wystarczy przystrzyganie samą kosiarką, dlatego poniżej podpowiadamy, w jaki sprzęt dobrze jest się wyposażyć, aby trawnik był rzeczywiście powodem do dumy.

Do czego przyda nam się kosa ogrodowa?

kosy-i-podkaszarkiWśród kos ogrodowych największą popularnością cieszą się modele spalinowe. Ich przewagę nad kosiarką daje fakt, że znacznie łatwiej jest nimi manewrować, a co za tym idzie – szybciej i dokładniej uda nam się skosić trawę w trudno dostępnych miejscach. Sprzęt ten wybiera się przede wszystkim do pielęgnacji dużych ogrodów o pagórkowatej powierzchni lub takich, gdzie możemy spotkać wiele przeszkód, utrudniających standardową jazdę kosiarką. Od podkaszarki odróżnia się przede wszystkim wydajnością, ponieważ spokojnie sprawdzi się na większych terenach, a nie tylko do precyzyjnego docinania trawy przy rabatach czy drzewach. Oczywiście, żebyśmy mogli być w pełni zadowoleni z jej działania, powinniśmy dobrać odpowiedni model, biorąc pod uwagę parametry sprzętu. Istotne jest, aby zwrócić uwagę na moc silnika – im będzie ona większa, tym łatwiej poradzimy sobie z chwastami lub wyższą trawą. Koniecznie musimy sprawdzić również wagę kosy, aby nie obciążała zbytnio użytkownika.

Podkaszarka w ogrodzie

kosy-i-podkaszarkiPodkaszarki najczęściej wybierają właściciele ogrodów o mniejszych powierzchniach. Są znacznie lżejsze od kos spalinowych, jednak zarazem różnicę zobaczymy w wydajności. Warto jednak podkreślić, że w zależności od jej wymiarów, często jesteśmy w stanie dotrzeć nią w miejsca, gdzie nawet kosą będzie trudno idealnie skosić trawę, dlatego jeśli posiadamy wiele drzewek czy rabat z kwiatami, dobrze jest zainwestować właśnie w podkaszarkę. Świetnie sprawdzi się także do precyzyjnego pozbycia się chwastów w okolicach płotu lub chodników. Na rynku znajdziemy wiele modeli akumulatorowych, co zdecydowanie ułatwi pracę w miejscach z utrudnionym dostępem do energii elektrycznej, a jednocześnie sprzęt nie będzie emitował zabójczych dla środowiska spalin.

Jak stworzyć idealny trawnik?

Wybór idealnego sprzętu zależny jest od warunków, które panują w naszym ogrodzie. Jeśli nawierzchnia jest prosta, często wystarczy jedynie kosiarka oraz podkaszarka, która pomoże dostać się do trudniej dostępnych miejsc. W niektórych możemy potrzebować zarówno kosy, jak i podkaszarki, szczególnie jeśli pierwszy ze wspomnianych sprzętów ma dużą średnicę cięcia, która szybciej pomoże nam uporać się ze szczególnie uciążliwymi zaroślami, jednocześnie utrudni dokonania precyzyjnych ruchów. Pamiętajmy, że trawnik powinniśmy kosić średnio raz w tygodniu – dużo tutaj jednak zależy od gatunku i jego wysokości. Pamiętajmy jednak, żeby zrezygnować z tego typu prac po deszczu, ponieważ mokre źdźbła będą przyklejać się do ostrzy.

Idealnie zadbany trawnik bez wątpienia wzbudza zachwyt. Częste koszenie trawy posiada wiele zalet, ponieważ nie tylko pozwala nam zadbać o wygląd naszego ogrodu, lecz również w ten sposób zapobiegamy pojawianiu się chwastów, które zabierają potrzebne do wzrostu składniki naszym roślinom.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password

Facebook

*/?>
SKLEP