Do czego wykorzystać kosiarkę poza koszeniem trawy?

do-czego-wykorzystac-traktorek-trawnikowy

Kosiarka jest jednym z podstawowych sprzętów wykorzystywanych do pielęgnacji ogrodu. Czy wiesz jednak, jakie może mieć zastosowanie poza koszeniem trawy? Na to intrygujące pytanie odpowiadamy w poniższym artykule.

Kilka słów o traktorku trawnikowym

iseki-traktorek-trawnikowyTraktorek trawnikowy posiada silnik, dzięki czemu nie trzeba korzystać wyłącznie siły własnych mięśni, aby go używać. To sprzęt wyposażony w cztery koła, biegi, a także kierownicę, którym kieruje się podobnie jak małym samochodem osobowym. Taka konstrukcja sprawia, że użytkowanie kosiarki tego typu jest bardzo wygodne, zwłaszcza na dużych obszarach. Co prawda, jej zakup wiąże się z pewnym nakładem finansowym, ale warto wiedzieć, że oprócz standardowego wykorzystania, traktorek trawnikowy może być również używany do innych prac w ogrodzie i wokół domu niż tylko do koszenia trawnika.

Ciągnik do przyczepki

Pierwszym z nich jest ciągnięcie przyczepki. Możliwość ta okaże się szczególnie przydatna w przypadku osób posiadających duże gospodarstwa lub ogrody – dzięki temu sprzętowi można przewieźć, na przykład narzędzia ogrodnicze z jednego punktu do drugiego, przy okazji kosząc trawę. Do kosiarek można podczepić specjalne przyczepy, charakteryzujące się stromym kątem wychylenia skrzyni ładunkowej, który umożliwia jej łatwe opróżnienie.

Mulczowanie trawnika

Mulczowanie to zabieg, który polega on na rozdrobnieniu skoszonej trawy, a następnie pozostawieniu jej na glebie, dzięki czemu staje się ona naturalnym nawozem. Jest to bardzo ważny zabieg w pielęgnacji trawnika, chociaż często pomijany przez ogrodników. W ten sposób trawnik on odżywiony, a jego wzrost znacznie szybszy. Poza tym to ekologiczne rozwiązanie, będące alternatywą dla wyrzucania skoszonej trawy.

Siew oraz nawożenie

Ręczne sianie lub nawożenie, zwłaszcza gdy obszar prac jest duży, może sprawić sporo problemów i zabrać naprawdę sporo czasu. Dlatego lepiej jest użyć do tego celu traktorka trawnikowego, do którego dołączy się specjalny rozsiewacz i za jego pomocą rozrzucić na trawniku nasiona lub nawóz.

Zamiatarka albo pług

Do kosiarki można dołączyć także pług lemieszowy, który przyda się szczególnie zimą, przy odśnieżaniu. Oprócz tego istnieje dodatkowo możliwość zamontowania z przodu kosiarki specjalnej szczotki, która sprawdzi się na przykład do czyszczenia chodnika z resztek trawy po koszeniu czy zamiatania liści jesienią.

Zakup traktorka trawnikowego jest większym wydatkiem niż kosiarki elektrycznej lub spalinowej, ale warto pamiętać o tym, że oprócz standardowego wykorzystania, ma ona szereg innych, równie pomocnych w ogrodzie zastosowań, przydatnych o każdej porze roku.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password

Facebook

*/?>
SKLEP