Wiosenne porządki w ogrodzie z myjką ciśnieniową

Każdy, kto posiada dom z ogrodem wie, że wiosna to czas szczególnie intensywnej pracy. Pielęgnacja ogrodu po zimowej przerwie wymaga nie tylko nawożenia trawnika czy posadzenia roślin, które nie zimowały w gruncie, ale przede wszystkim dokładnych porządków wokół domu. Na szczęście istnieją odpowiednie narzędzia ułatwiające to zadanie.

Czyszczenie kostki brukowejJednym z nich jest bez wątpienia myjka ciśnieniowa. Jej zastosowanie kojarzone jest najczęściej z myciem samochodów czy rowerów, jednak nie wyczerpuje to wachlarza zastosowań tego wielofunkcyjnego urządzenia. Mało estetyczny osad z kurzu i pyłu, który gromadził się przez całą zimę często szpeci elewacje budynków, ogrodzenia, kostkę brukową czy meble ogrodowe. Z takimi zabrudzeniami nie poradzi sobie zwykły wąż ogrodowy, a używanie gąbki i wiadra wymaga zarówno czasu, jak i energii.

Podstawą działania myjki jest podnoszenie ciśnienia wody, którą wykorzystuje się do mycia. Ciśnienie w instalacji, do której podłączony jest waż ogrodowy, wynosi zwykle około 3 barów, co stanowi wartość wystarczającą jedynie do nawadniania roślin czy opłukiwania przedmiotów z niewielkiego osadu.

Czyszczenie mebli ogrodowychCiśnienie wytwarzane przez myjki z kolei często przekracza 100 barów, co znacznie ułatwia czyszczenie. Urządzenia te można zasilać wodą na dwa sposoby – pierwszym z nich jest wspomniany wąż ogrodowy, drugim zaś może być zewnętrzny zbiornik z wodą. W drugim przypadku woda zasysana jest przez urządzenie z dowolnej wody stojącej – dzięki filtrom zamontowanym w urządzeniu możliwe jest korzystanie z wody z oczka wodnego, stawu czy zbiornika z deszczówką. Część urządzeń dodatkowo posiada funkcję podgrzewania wody, dzięki czemu wydajność pracy może dodatkowo wzrosnąć.

Myjka ciśnieniowa Grizzly HDRZazwyczaj standardowym wyposażeniem myjki jest także podłączany zbiornik na płyny czyszczące. Połączenie wysokiego ciśnienia i środków chemicznych pozwala na tworzenie aktywnej piany, która wchodzi w reakcję z brudem – umożliwia to usunięcie nawet najtrudniejszych zabrudzeń.

Ułatwieniem pracy ogrodnika czyszczącego teren wokół domu może okazać się także zakup dodatkowych akcesoriów zwiększających możliwości myjki wysokociśnieniowej. Większość urządzeń już w momencie zakupu zaopatrzonych jest w lancę natryskową, szczotkę lub gąbkę. Możliwości rozbudowania tego zastawu są ogromne, dlatego łatwo dopasować myjkę do konkretnych potrzeb. Różnego rodzaju szczotki wirujące, końcówki przeznaczone do powierzchni płaskich, kół samochodowych czy zwijarki do przewodów mogą zasilić arsenał pomocniczy.

Nieprzyjemnych obowiązków w ogrodzie nie sposób uniknąć, jednak dzięki zastosowaniu myjki ciśnieniowej można wywiązać się z nich w nowoczesny, szybki i wygodny sposób. Każda godzina zaoszczędzona na sprzątaniu to więcej czasu poświęconego na wypoczynek w czystym i pięknym ogrodzie.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password

Facebook

*/?>
SKLEP