Kosa spalinowa – dlaczego każdy ogrodnik powinien ją mieć?

kosa spalinowa

Kosa spalinowa to świetne rozwiązanie do każdego ogrodu! Trudno dostępne miejsca nie będą nam już straszne, dzięki czemu nasz trawnik będzie prezentował się naprawdę perfekcyjnie! Poznaj więcej zalet płynących z zakupu wskazanego sprzętu!

Kosa spalinowa – do czego służy?

Kosa spalinowa to sprzęt, który swoje zastosowanie znajdzie w wielu ogrodach. Świetnie sprawdzi się na przykład, kiedy posiadamy wiele ozdobnych rabatek, klombów, drzew czy krzewów. Wtedy niestety bardzo ciężko może być nam manewrować kosiarką, w związku z czym lepiej jest użyć kosy. Wykorzystywana jest również na przykład przy obcinaniu chwastów na rowach. Dobrze nada się także w zaniedbanych ogrodach, gdzie trawa mocno urosła i inne sprzęty nie będą w stanie sobie z nią poradzić. Warto też wybrać ją na wszelkiego rodzaju łąkach czy obszarach, gdzie grunt jest po prostu bardzo grząski lub na bardzo nieregularnych terenach. Czym różni się kosa spalinowa od podkaszarki? Drugi ze wskazanych sprzętów stosuje się bardziej doraźnie, w przypadku niewielkich miejsc do wykaszania. Kosa spalinowa będzie jednak znacznie bardziej uniwersalna i sprawdzi się na wielu różnych obszarach.

Praca z kosą spalinową

kosa spalinowaJak sama nazwa wskazuje, kosa posiada silnik spalinowy, w związku z czym potrzebuje ona do uruchomienia paliwa. Za komfort naszej pracy w dużej mierze odpowiada rodzaj elementów tnących. Najbardziej klasyczne modele wyposażone są w zwykłe, plastikowe żyłki, jednak kiedy wiemy, że stoi przed nami dużo zadań zdecydowanie lepiej będzie się nam pracowało z wykorzystaniem tarcz tnących, ewentualnie noży z tworzywa sztucznego. Głowica żyłkowa kosy spalinowej posiada jednak giętkie narzędzie tnące, czyli żyłkę o średnicy 4,4 lub 3 mm, które jest w wielu wypadkach niezastąpione i umożliwia dokładne dokaszanie murków, klombów, ścian domów, krawężników, obrzeży, słupów, drzew itp.

Kosa spalinowa nie posiada kosza na trawę, przez co często pojawiają się odpryski, przed którymi powinniśmy się chronić za pomocą specjalnych okularów, które przystosowane są właśnie do tego typu pracy. Kosa również działa dosyć głośno, dlatego obowiązkowo powinniśmy posiadać też słuchawki, ponieważ długie przebywanie w hałasie może na stałe uszkodzić nasz słuch.

Jak wybrać kosę spalinową?

Kiedy podejmiemy decyzję o zakupie kosy spalinowej, musimy wybrać odpowiedni model. Jakimi kryteriami należy się kierować? Wśród najważniejszych musimy wskazać moc silnika oraz średnicę cięcia – to właśnie od tego zależy wydajność naszej pracy oraz komfort użytkowania nawet w najtrudniejszych warunkach. Inną kwestią jest wielkość zbiornika paliwa – zasadniczo im większy, tym dłużej sprzęt będzie działał bez przerwy. Pamiętajmy jednak, że wiąże się to jednocześnie z dużym ciężarem, dlatego warto jest się dokładnie zastanowić, ponieważ zbyt duża waga może utrudniać nam swobodne manewrowanie. Coraz więcej modeli wyposażonych jest również w specjalny system antywibracyjny, dzięki czemu praca jest dużo wygodniejsza, lecz również bezpieczniejsza, ponieważ wówczas łatwiej jest nam zapanować nad kosą. 

Kosa spalinowa to sprzęt, który powinien mieć każdy ogrodnik! Wybierać powinniśmy ją z myślą o potrzebach naszego ogrodu, a także naszym komforcie pracy.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password

Facebook

*/?>
SKLEP