Urządzenia akumulatorowe niezawodnym pomocnikiem w ogrodzie

urządzenia akumulatorowe

Urządzenia akumulatorowe zdecydowanie wpłyną na komfort pracy w ogrodzie, szczególnie wiosną, kiedy często zajęć mamy co niemiara. Czego obowiązkowo będziemy potrzebować? Zapraszamy do zapoznania się z artykułem!

Wygodna i poręczna – kosiarka akumulatorowa

kosiarka akumulatorowaKosiarka akumulatorowa to świetne rozwiązanie dla mniejszych ogrodów. Jest ona bardzo lekka, przez co praca nią jest znacznie wygodniejsza. W przeciwieństwie do standardowych modeli elektrycznych nie posiada ona przewodu ograniczającego zasięg prac, dlatego nie musimy martwić się dostępnością do źródła prądu. Idealnie sprawdzi się na przykład, kiedy mamy do skoszenia teren, gdzie znajduje się wiele trudno dostępnych miejsc. Jej dodatkową zaletą jest fakt, że nie emituje spalin, a także działa bardzo cicho. Pamiętajmy, że regularna dbałość o trawnik jest niezbędna, aby ten cieszył nas pięknym wyglądem, szczególnie wiosną, kiedy wszystkie rośliny budzą się do życia. 

Kosy i podkaszarki: kiedy się przydadzą?

Urządzenia akumulatorowe, które również znacząco wpłyną na nasz komfort pracy to wszelkiego rodzaju kosy i podkaszarki. Kto szczególnie powinien się na nie zdecydować? Tutaj wskażmy przede wszystkim właścicieli ogrodów, w których znajduje się wiele klombów z kwiatami, małych drzewek czy też różnego rodzaju krzewów i innych elementów ozdobnych. Przy zakupie sprzętu warto jest kierować się maksymalnym czasem pracy danego produktu czy też średnicą żyłki tnącej. Istotną rolę pełni też średnica cięcia. 

Zadbaj o czystość na trawniku

W uprzątnięciu naszego trawnika z liści, resztek trawy czy też niewielkich, połamanych gałęzi bez wątpienia pomogą nam odkurzacze i dmuchawy akumulatorowe. Warto jednak wskazać, czym różnią się te urządzenia, zanim podejmiemy decyzję o zakupie któregoś z nich. Drugie wspomniane urządzenie w szybki sposób pozwala nam uprzątnąć wszystko w jedno miejsce, z którego będziemy musieli się pozbyć odpadów za pomocą innego sprzętu. Z kolei odkurzacz od razu zaciąga liście do specjalnego zbiornika, których ciężar może jednak utrudniać późniejszą pracę. 

Pilarka akumulatorowa: niezbędna w każdym ogrodzie

Pilarka akumulatorowa świetnie sprawdzi się do przycinania gałęzi drzew czy też cięcia drewna, którym następnie będziemy mogli rozpalić w kominku we wciąż jeszcze chłodne, wiosenne wieczory.  Szukając idealnego sprzętu tego typu natrafić możemy na wiele modeli, dlaczego warto jest postawić akurat na akumulatorowy? Przede wszystkim ze względu na fakt, że nie emituje spalin, jest znacznie bardziej cichy, a także poręczny. 

Pielęgnacja żywopłotu

urządzenia akumulatorowePoza trawnikiem, wizytówką każdego ogrodu jest również żywopłot, dlatego koniecznie powinniśmy odpowiednio zatroszczyć się o niego wiosną. Do tego potrzebne będą nam porządne nożyce akumulatorowe. Zasadniczo wskazany sprzęt dzieli się na trzy typy: mikro nożyce (zaliczamy do nich najmniejsze produkty), modele o standardowej wielkości (posiadają moc 18,20, 40 i 58 V) oraz nożyce na teleskopowym wysięgniku, dające nam możliwość dotrzeć do miejsc trudno dostępnych bez użycia drabiny.

Decydując się na zakup wielu urządzeń akumulatorowych jednocześnie do swojego ogrodu, warto rozważyć ofertę marki 4garden. Zastosowany w tych sprzętach system umożliwia zasilanie wszystkich narzędzi jedną baterią, co pozwoli to nie tylko na oszczędność pieniędzy, ale również na wydajną i długą pracę czy łatwość użytkowania.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password

Facebook

*/?>
SKLEP