Dlaczego warto używać urządzeń akumulatorowych?

Początek wiosny to dla właścicieli ogrodów bardzo pracowity okres. Właściwe, dostosowane do potrzeb ogrodnika, akcesoria ogrodowe znacznie potrafią ułatwić i uprzyjemnić takie prace. W związku z tym z pewnością warto w swoim asortymencie posiadać urządzenia akumulatorowe.

Nożyce akumulatoroweSprzęt tego typu w ostatnim czasie bardzo zyskał na popularności. Bez wątpienia jego zaletą jest to, że posiada silnik zasilany za pomocą akumulatora. Oznacza to, że manewrowanie pomiędzy rabatami czy drzewami nie niesie ze sobą ryzyka, że kabel okaże się za krótki lub też ulegnie zaplątaniu lub zahaczeniu. Ponadto rządzenia akumulatorowe pracują bardzo cicho oraz nie wytwarzają spalin – sprzyjają zatem środowisku naturalnemu. Co istotne, posiadanie urządzeń na baterie to również zmniejszenie zakresu prac konserwacyjnych.

Urządzenia zasilane akumulatorowo zazwyczaj wyposażone są w funkcje, które znacznie usprawniają prace w ogrodzie. Nożyce do żywopłotu czy trawy zaopatrzone są w odpowiednie uchwyty lub też na przykład obracane głowice. Ponadto są bardzo lekkie – ich waga nie przekracza 3 kg. Ciekawym rozwiązaniem jest również zamiatarka akumulatorowa, która pomimo swojej wielkości, nie odbiega wagą od mniejszych urządzeń pielęgnacyjnych.

Podkaszarka akumulatorowa

Kosiarki, które wyposażone są w pojemny kosz (40l) idealnie nadadzą się do typowych, regularnych prac porządkowych. Warto tutaj pamiętać, że gdy posiadany trawnik jest naprawdę niewielkich rozmiarów, można zdecydować się na nabycie podkaszarki do trawy. Sprzęt ten sprawdzi się także w ogrodach, w których brak miejsca na manewrowanie większym sprzętem. Wygodny i bezpieczny sposób ich uruchamiania pozwala na szybkie podjęcie działania na przykład w sadzie.

Do niedawna mankamentem tego typu urządzeń był szybko wyładowujący się akumulator, który na dodatek wymagał długotrwałego uzupełnienia. Dzisiaj są to urządzenia, które cechuje wydajność, trwałość oraz komfort użytkowania. Ładowanie akumulatora trwa zaledwie kilkadziesiąt minut. Wiele z nich zostało wyposażonych w dodatkowe ogniwa, dzięki czemu praca może odbywać się w sposób ciągły, przez wymianę zasobnika energii. Należy jednak pamiętać, że zapotrzebowanie na energię elektryczną dla danego urządzenia jest adekwatne do jego wielkości i wykorzystania.

Urządzenia akumulatorowe częściej są droższe, jednak mimo to cieszą się ogromną popularnością. Wyższa cena bez wątpienia przekłada się na atuty płynące z ich wykorzystania w ogrodzie. Mogą z nich korzystać zarówno posiadacze wielkich posesji, jak i małych ogródków, ponieważ ich bogata paleta sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password

Facebook

*/?>
SKLEP