Kosiarka listwowa – czy to dobra inwestycja?

kosiarka listwowa

Kosiarka listwowa to bez wątpienia idealny sprzęt przeznaczony do pracy w trudnych warunkach, rolnictwie i leśnictwie! Przekonaj się sam, czy urządzenia tego typu mogą okazać się dobrą inwestycją i kto w szczególności powinien rozważyć ich zakup. 

Czym jest kosiarka listwowa?

Kosiarkę listwową od innych tego typu urządzeń odróżnia metoda cięcia trawy. Mianowicie posiada ona specjalną listwę tnącą z ostrzami (w zasadzie dwie listwy, działające przeciwbieżnie). W czasie pracy wykorzystywany jest ruch posuwisto-zwrotny. Podobne technologie stosuje się  również do cięcia zboża czy wysokiej trawy oraz roślin. Zazwyczaj kosiarki listwowe są naprawdę solidne, ze względu na jakość elementów składowych. Wspomnijmy tu między innymi o tym, że kierownice wyposaża się dodatkowo w amortyzatory drgań, noże są odpowiednio hartowane, a duże koła dostosowane do różnych warunków. Warto też zwrócić uwagę na sposób ukształtowania drążka kierowniczego. Dlaczego te wszystkie elementy są tak istotne? Porządna kosiarka listwowa powinna bezproblemowo obcinać wysoką trawę, świetnie radzić sobie na rozległej i niejednolitej powierzchni. Oczywiście istotne jest   dobranie odpowiedniego modelu z myślą o tym, do czego rzeczywiście planujemy wykorzystywać dany sprzęt. 

Kosiarka listwowa – wybierz model dla siebie

Którą kosiarkę listwową wybrać? Uwagę warto zwrócić na model Faworyt JK87-196L. Nie jest ona bardzo ciężka jak na tego typu sprzęt, ponieważ jej waga nie osiąga nawet 60 kilogramów. Szerokość robocza wynosi 87 centymetrów, a wysokość koszenia możemy regulować na poziomie 30-80 mm. Doskonale sprawdzi się podczas koszenia łąk, traw pastewnych czy też naturalnych ogrodów ekologicznych. Kolejną, wartą uwagi jest kosiarka spalinowa listwowa Texas CB8700. Świetnie sprawdzi się w najtrudniejszych warunkach dzięki bardzo wydajnemu silnikowi i prawie 90-centrymetracj szerokości roboczej. Całość posiada bardzo solidną obudowę, urządzenie pomimo tego jest zwrotne i bardzo wygodne w prowadzeniu, w związku z czym jego obsługa nie powinna nikomu sprawić problemu. Bez obaw użyjemy ja podczas koszenia gęstej roślinności, jaka pojawiać może się na przykład na terenie nieużytków. 

Zastosowania kosiarki listwowej

Jak już zostało wspomniane, kosiarka listwowa przystosowana jest do pracy w trudniejszych warunkach, dzięki czemu będzie ona nie tylko dobrym rozwiązaniem do naszego ogrodu, lecz również nada się do koszenia trawy na pastwiskach, łąkach czy też w parkach. Stosować możemy ją na nieregularnym terenie oraz na łagodnych zboczach, a to dzięki szeregowi udogodnień, jak niski środek ciężkości, napęd, duże koła czy solidna konstrukcja. Warto dodać, że w większości przypadków nadaje się również do roślin paszowych. Doskonale sprawdza się na wilgotnej powierzchni, dzięki czemu możemy używać ją zaraz po deszczu. 

Kosiarka listwowa to dobre rozwiązanie dla tych, którzy szukają urządzenia do ciężkiej pracy, oferującego czegoś innego niż klasyczne modele, sprawdzające się podczas koszenia przydomowego trawnika. Bez wątpienia mając taki sprzęt nic nas nie zaskoczy!

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password

Facebook

*/?>
SKLEP