Pompa do wody – jaka będzie najlepsza?

pompa do wody

Dosłownie wszędzie jest nam potrzebny stały dostęp do wody – zarówno w domu, w ogrodzie, jak i na ogródku działkowym. Świetnym rozwiązaniem są w takim przypadku ciśnieniowa pompa do wody. Na co zwracać uwagę i jaka będzie najlepsza?

Pompy nawadniające do ogrodu – na co zwrócić uwagę?

Aby pompa działała dobrze i prawidłowo spełniała swoją funkcję, trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy. Pierwszą z nich jest oczywiście średnica otworu studziennego. Większość popularnych modeli sprawdza się przy typowych studniach wierconych z otworem o średnicy minimum 100 mm. Kolejnym ważnym elementem jest wysokość ssania, czyli to, na jakiej głębokości znajduje się lustro wody w studni. W tym przypadku należy jednak pamiętać o tym, aby zostawić co najmniej dwa metry zapasu na wypadek znacznego obniżania się lustra wody w trakcie poboru. Istotne jest oczywiście również to, ile litrów wody na minutę jest w stanie wydać źródło. Wydajność źródła w dużej mierze wpływa na to, jaką pompę wybrać – tak, aby nie przepłacić i nie narazić źródła na wyeksploatowanie. Ostatnimi rzeczami, na jakie należy zwrócić uwagę są: jakość wody oraz wielkość instalacji nawadniającej. 

Elektryczne pompy do wody

Wybór jednej z elektrycznych pomp do wody mogą być dużym krokiem w kierunku ratowania naszej planety. Produkty z tej grupy mogą być bowiem wykorzystywane do drenażu wód deszczowych, infiltracyjnych lub ściekowych. W tej grupie znajdują się między innymi pompy ogrodowe i hydrofory, które świetnie sprawdzają się zarówno w ogrodzie, jak i w domu. Są przeznaczone do pompowania wód czystych, lekko zanieczyszczonych oraz deszczówki i znajdują zastosowanie jako urządzenia zaopatrujące instalację domową, toalety, zmywarki, pralki, systemy nawadniania trawników. Urządzenia oferowane przez nasz sklep cechują się mocą 800-1200 W, a ich obudowa jest wykonana z tworzywa sztucznego lub stali nierdzewnej. Drugą grupą produktów z tej kategorii są pompy zatapialne, które – jak sama nazwa wskazuje – pracują całkowicie zanurzone w wodzie. Jej działanie polega na wypompowywaniu wody z niższego poziomu na wyższy, dlatego sprawdza się idealnie podczas codziennych, standardowych prac oraz w sytuacjach awaryjnych.

Pompy spalinowe do wody

Pompy spalinowe to urządzenia wirnikowe, które po przyłączeniu węża ssącego i tłoczącego pompują i przesyłają określoną ilość wody. Urządzenie można dopasować do potrzeb – może być przystosowane do pompowania wody czystej, a także do działania z wodą brudną. Pompy z napędem spalinowym są bardzo wygodne i uniwersalne – bez obaw można wykorzystać je do większości przydomowych instalacji. Należy jednak pamiętać o tym, że nie nadają się do pracy z wodą powyżej 40°C oraz nie znajdują zastosowania w procesach pompowania wody pitnej, artykułów spożywczych i materiałów łatwopalnych. W porównaniu do pomp elektrycznych mają jedną sporą zaletę – nie są zależne od dostępu do źródła energii, dlatego sprawdzą się w każdym miejscu. 

Pompa do wody jest wyposażeniem, bez którego nie obejdą się instalacje nawadniające. W gospodarstwie domowym ma szereg zastosowań, takich jak odzyskiwanie wody z deszczówki lub wpompowywanie i wypompowywanie wody. Warto zapoznać się z dostępnymi rodzajami i wybrać najbardziej odpowiedni produkt dla siebie. 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password

Facebook

*/?>
SKLEP