Grządki podniesione czy klasyczne?

Grządki podniesione czy klasyczne?

Nawet jeśli nie posiadamy ogromnego ogrodu, możemy skorzystać z alternatyw, które pozwolą nam uprawiać własne rośliny. Takim rozwiązaniem będą podniesione grządki. Czy jednak okażą się lepsze niż klasyczne? Sprawdźmy!

Grządki podniesione czy klasyczne – co lepsze?

Grządki podniesione czy klasyczne?Grządki podniesione sprawdzą się szczególnie do domów, które nie mogą pochwalić się dużym ogródkiem lub gdy gleba w ogrodzie nie pozwala na uprawę roślin – mogą być wykorzystane na przykład na powierzchni balkonu. A jakie grządki w ogrodzie? Okazuje się, że podniesione również się tam nadadzą! 

Dbanie o rośliny w podniesionych grządkach jest łatwiejsze niż w tych klasycznych, ponieważ nie musimy się przy nich mocno schylać. Co więcej, uprawa takich roślin pochłania znacznie mniej czasu – nie wymagają one tyle pielenia czy sadzenia.

Grządki podniesione, jeśli dobrze się nimi zaopiekujemy, prawie zawsze przyniosą udane plony. Wynika to z faktu, że zapewniają one roślinom spulchnioną, wartościową ziemię, która sprzyja ich rośnięciu. 

Rośliny do grządek podniesionych

Grządki nadają się zarówno do roślin użytkowych, jak i ozdobnych. Możemy posadzić tam warzywa, takie jak rzodkiewka, pomidory, ogórki czy marchewki. Sprawdzą się również zioła – mięta, melisa, bazylia czy rozmaryn.  

Jak zrobić podniesione grządki? 

Podniesione grządki mogą przybierać różne kształty i być wykorzystane w różnych miejscach, na przykład w drewnianych skrzyniach, beczkach czy konstrukcjach z palet. 

Aby gleba była spulchniona i dobra dla roślin, użyjmy glebogryzarki, która idealnie przygotuje ziemię na zaczęcie uprawy. Zagwarantuje to spektakularny efekt! 

Podniesione grządki to świetny sposób na ulepszenie naszego ogrodu. Dzięki temu zyskamy przestrzeń do uprawy różnorodnych roślin. Ponadto podniesione grządki, które ładnie przygotujemy, będą stanowiły cenną ozdobę. Sprawdzą się zarówno do małych, jak i dużych ogrodów, dlatego zdecydowanie warto w nie zainwestować!

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password

Facebook

*/?>
SKLEP