Ogród – wiosenny azyl

Otaczająca dookoła przyroda jest oznaką wiosny w pełni. Wyrazista barwa zieleni zachwyca niemalże na każdym kroku, a szczególnie w ogrodach, które podczas tej pory roku zaczynają przeżywać prawdziwe oblężenie.

drzewaWraz z nadejściem cieplejszych dni i wieczorów czas spędzany w ogrodzie staje się codziennym rytuałem. Wiosna stanowi początek sezonu ogrodowego, a przede wszystkim grillowego, co wiąże się z częstymi spotkaniami z rodziną i znajomymi na świeżym powietrzu. Wspólny relaks pozwoli wypocząć od zgiełku codziennych obowiązków. Aby czas spędzany w ogrodzie był prawdziwą przyjemnością musi być on zadbany i właściwie zaaranżowany.

Zieleń i rośliny to najważniejsze elementy ogrodu. Oprócz kwiatów i krzewów średniej wielkości warto pomyśleć o drzewie – jednym, dużym, rodzinnym. Choć czas oczekiwania aż drzewo osiągnie pełną dojrzałość jest długim procesem, warto zdecydować się na jego posadzenie. Przede wszystkim po to, aby w niedalekiej przyszłości cieszyć się pięknym drzewem, które będzie elementem reprezentacyjnym ogrodu.

altanaŚcieżki, taras z kostki czy płyty w naturalnych odcieniach to kolejne propozycje, które doskonale wpiszą się w klimat ogrodu. Dobrym pomysłem na efektowne wypełnienie przestrzeń ogrodu jest montaż altany. Altana spełnia w ogrodzie wiele ważnych funkcji: w upalne dni chroni od słońca, w deszczowe będzie miejscem, gdzie pomimo niesprzyjającej pogody będzie można się zrelaksować.

Wybór rodzaju altany zależy od gustu i potrzeb. Biorąc pod uwagę materiał, z którego może być zbudowana rozróżnia się altany drewniane i murowane. Drewniana konstrukcja jest łatwiejsza w montażu i dla niektórych ma większe walory estetyczne. Natomiast jej murowany odpowiednik ma stabilniejsze fundamenty i lepszą odporność na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych oraz ognia. Taką altanę można wykonać samemu – wystarczy poświęcić kilka dni, aby cieszyć się urokami jej posiadania przez następne lata.

grillInnym sposobem na stworzenie wyjątkowego miejsca w ogrodzie może być wybudowanie murowanego grilla. Będzie to użyteczny dodatek, jeżeli często organizuje się ogrodowe przyjęcia. Zaletą takich grillów jest przede wszystkim solidny ruszt i komin, porządne fundamenty oraz większa użyteczność, co da pewność, że w przypadku silnych wiatrów konstrukcja nie ulegnie zniszczeniu.

Aby podkreślić klimat ogrodu, warto pomyśleć również o ciekawych dodatkach. Jeżeli w ogrodzie stoją kwiaty doniczkowe, można je przyozdobić atrakcyjnymi doniczkami np. z fantazyjnym wzorkiem lub w oryginalnym zestawieniu kolorystycznym.

Oprócz wszystkich wymienionych wyżej propozycji, które umilą przebywanie chwil w ogrodzie trzeba również pamiętać o właściwej pielęgnacji jego naturalnych zasobów. To właśnie trawnik jest wizytówką ogrodu, dlatego wysokie kępy trawy należy skosić. Dobrze przycięta trawa jest gęsta i wytrzymała na deptanie. Do takich zabiegów pielęgnacyjnych będzie potrzebna profesjonalna kosiarka o ostrych ostrzach, aby końcówki trawy nie były poszarpane.

Piękny i zadbany ogród to sama przyjemność. Odpowiednio pielęgnowany i upiększany, może być najprzytulniejszym miejscem poza domem. Warto pamiętać, że choćby na niewielkiej przestrzeni, odpowiednio rozmieszczone elementy dekoracyjne można tak zagospodarować, by wzbogaciły nawet najbardziej skromny ogród.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password

Facebook

*/?>
SKLEP