Wiosenne porządki w ogrodzie

Wiosenne porządki w ogrodzie

Wraz z nadejściem wiosny przychodzi czas na zorganizowanie swojego ogródka na nowo. Porządki, choć przez większość osób nielubiane, są koniecznością. O czym pamiętać i jak je zaplanować, by ogród stał się prawdziwym azylem?

Sprzątanie w ogrodzie – od czego zacząć?

Pierwszym etapem sprzątania powinno być oczywiście powierzchowne usuwanie śmieci z powierzchni ogrodu. Silne, jesienne lub wiosenne wiatry bardzo często przynoszą na ogródek “niespodzianki” w postaci pustych opakowań po napojach, czy jedzeniu. Uprzątnięcia wymagają również pozostałości liści i połamanych gałęzi. Jak wiadomo, ręczne grabienie jest bardzo praco- i czasochłonne, dlatego bardzo praktyczną alternatywą będzie użycie odkurzacza elektrycznego lub spalinowego. Kolejnym etapem działań powinno być usuwanie zeszłorocznych owoców z drzew oraz z trawnika. Nawet jeśli wydaje Ci się, że udało Ci się pozbyć ich wszystkich jeszcze przed nadejściem zimy, rzeczywistość bardzo często okazuje się być inna. W stosunkowo bezwietrzny, ale niezbyt słoneczny dzień warto zabrać się za pozbywanie się zabezpieczeń, którymi przykryto rośliny na czas chłodniejszych miesięcy. Jeśli planujesz założenie warzywniaka, wiosna jest idealnym czasem na to, by wyznaczyć grządki pod uprawę oraz odpowiednio przygotować glebę, nie tylko w tym miejscu, ale również tam, gdzie planujesz posadzić nowe drzewa, krzewy, czy kwiaty.

Jak dbać o ogród?

Po wykonaniu podstawowych, wspomnianych wcześniej czynności przychodzi pora na przycinanie, czyli jeden z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych. Cięcie dotyczy zarówno krzewów owocowych i ozdobnych, jak i żywopłotów, czy drzew. Działanie to sprawia, że rośliny kwitną zdecydowanie bardziej obficie, a ponadto są zdrowsze i lepiej wyglądają. Najlepiej skupić się na suchych, przemarzniętych i połamanych gałęziach. Wiosenne porządki nie odbędą się również bez sprzątania architektury ogrodowej, takiej jak altana, oczko wodne, czy domek gospodarczy. Dla własnego komfortu i zapewnienia sobie jeszcze lepszego czasu w ogrodzie warto dokładnie oczyścić meble ogrodowe, ścieżki i chodniki.

Sprzątanie w ogrodzie – pamiętaj, by odpowiednio się przygotować!

Myjka ciśnieniowaWiosenne porządki w ogrodzie są czymś, co wiele osób odkłada na ostatnią chwilę. Jak się jednak okazuje, sprzątanie potrafi być naprawdę przyjemne, oczywiście pod warunkiem odpowiedniego przygotowania. Liczy się przede wszystkim ubiór – zdecydowanie najważniejsze są solidne buty, czy rękawice ogrodowe. Nie można zapomnieć o zabraniu ze sobą potrzebnych do pracy narzędzi. Wśród najbardziej istotnych wymienia się przede wszystkim grabie, wertykulator, sekator, narzędzie do usuwania chwastów, czy myjkę ciśnieniową. Przydać może się również różnego rodzaju dodatkowe wyposażenie, takie jak ścierki do wycierania mebli, gąbki, czy środki czystości.

Dobra organizacja wiosennych porządków może sprawić, że będzie to naprawdę dobrze spędzony czas! Pamiętaj tylko, by nie zostawiać tych działań na ostatnią chwilę i dobrze się przygotować.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password

Facebook

*/?>
SKLEP