Nożyce do żywopłotu – akumulatorowe czy elektryczne?

nożyce do żywopłotu

Pięknie prezentujący się żywopłot to “wisienka na torcie” w wielu ogrodach. Należy jednak nieco się napracować, aby roślinność wyglądała pięknie i stanowiła bujne ogrodzenie – nieocenioną pomocą są w tym przypadku nożyce do żywopłotu.

Nożyce elektryczne – czym się charakteryzują?

nożyce do żywopłotuNożyce elektryczne to narzędzie, przy którym potrzeba nieco wprawy – użytkowanie nie sprawia jednak większego kłopotu, pod warunkiem dobrze naostrzonego ostrza. Ich główne przeznaczenie to wysokie i gęste krzewy. Dzięki sporej mocy i możliwości cięcia gałęzi o różnej średnicy, przycinarka elektryczna jest idealnym rozwiązaniem dla firm zajmujących się pielęgnacją terenów zielonych, a także dla posiadaczy ogrodu o dużej powierzchni. Urządzenia tego typu są wydajne i stosunkowo lekkie – dzięki tym dwóm cechom komfort użytkowania jest zwiększony, a obowiązki związane z posiadaniem własnego żywopłotu przestają być aż tak uciążliwe. Wadą takiego rozwiązania jest jednak fakt, iż wymaga bliskości źródła prądu, a osoba wykonująca pracę powinna zwrócić szczególną uwagę na kabel, którego nie można przeciąć ani naruszyć. Osoby zainteresowane zakupem powinny zwrócić uwagę na model Grizzly EHS 600-61R, który charakteryzuje się aż 600-watowym silnikiem oraz jest w stanie przycinać gałęzie o średnicy do 20 mm. Ogromną zaletą jest również miękki, regulowany uchwyt. U osób mających w swym ogrodzie bardzo wysoki żywopłot doskonale sprawdzą się nożyce na teleskopowym wysięgniku Faworyt NGW710, które są w stanie dotrzeć w każde, nawet najbardziej ukryte miejsce. 

Poznaj zalety nożyc akumulatorowych!

nożyce do żywopłotuNożyce akumulatorowe są z kolei propozycją dla osób, które nie wymagają od urządzenia zbyt długiej pracy ciągiem. Te modele nie są bowiem uzależnione od źródła prądu, a ich akumulator pozwala na działanie do maksymalnie godziny – po tym czasie wymagają już naładowania. Oznacza to, że najlepiej sprawdzą się w przypadku niewielkich ogrodów wymagających regulacji pojedynczych drzew i krzewów. Ich ogromną zaletą jest cicha praca oraz komfort użytkowania. To drugie wynika z niewielkich gabarytów i małej wagi urządzeń tego typu. Są proste w użyciu i bardzo precyzyjne, dzięki czemu można pokusić się nawet o wycinanie fantazyjnych kształtów w przydomowym żywopłocie. Użytkownicy mają do wyboru trzy rodzaje urządzeń tego typu:

  • Mikronożyce, które świetnie nadają się zarówno do żywopłotu, jak i do ozdobnej trawy. Są przeznaczone do pracy nawet jedną ręką – świetną propozycją z tej kategorii jest model Grizzly AGS3680-2 D-Lion, którego waga to zaledwie pół kilograma. 
  • Modele o standardowej wielkości, które idealnie sprawdzą się u osób o nieco większych wymaganiach, pragnących przycinać gałęzie o niezbyt dużej średnicy do 14 mm. W tym przypadku polecamy model 20V 4garden AN5121.
  • Modele z wysięgnikiem, dzięki którym praca jest zdecydowanie łatwiejsza bez użycia drabiny. Wysokiej jakości propozycja w przystępnej cenie to 4garden ANW4021 lub  4garden ANW4022

Jakie nożyce do żywopłotu wybrać?

Wybór nożyc zależy wyłącznie od Ciebie oraz Twoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Nie bez znaczenia pozostaje wielkość ogrodu oraz zakres prac do wykonania. Możesz mieć jednak pewność, iż wszystkie modele dostępne w naszym sklepie są starannie wyselekcjonowane i niewątpliwie pomogą Ci w wykonywaniu codziennych obowiązków.

Obecnie na rynku jest coraz więcej propozycji, które ułatwiają wykonywanie obowiązków w ogrodzie. Wybierz któryś z powyższych modeli nożyc do żywopłotu i ciesz się piękną, zadbaną roślinnością.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password

Facebook

*/?>
SKLEP