Czyszczenie podjazdu i tarasu – co zrobić, by wyglądały jak nowe?

zamiatarka

Podjazd i taras to bardzo często używane powierzchnie wokół domu. Ze względu na to, że znajdują się na zewnątrz wraz z upływem czasu ulegają zabrudzeniu. To naturalny proces, którego nie sposób uniknąć, jednak można co jakiś czas wykonać pewne czynności, które przywrócą im dawny blask. W poniższym artykule prezentujemy skuteczne sposoby na doprowadzenie podjazdu i tarasu do pożądanego stanu oraz podpowiadamy jakie urządzenia ułatwią podejmowane czynności czyszczące i pielęgnujące. Zapraszamy do lektury! 

Usuwanie niechcianych plam – myjka ciśnieniowa

Niezależnie od tego, jakim materiałem został pokryty podjazd czy taras – czy jest to betonowa kostka, drewno, płytki lub kompozyt – dobrze sprawdzi się myjka ciśnieniowa, dzięki której można usunąć większość plam. Strumień wody pod wysokim ciśnieniem zmiecie z powierzchni zabrudzenia, a ponadto można dodać do niego środka czyszczącego dla uzyskania lepszego efektu. Idealna myjka ciśnieniowa to taka, która ma zamontowany system regulacji ciśnienia strumienia. Warto unikać strumienia punktowego, który może zniszczyć powierzchnię. Ponadto dobrym pomysłem jest wykonanie próby sprzętu na mało widocznej powierzchni. Przed korzystaniem z myjki ciśnieniowej nie trzeba zamiatać podłoża, jednak czasami lepiej sprawdzi się zamiatarka elektryczna zamiast czyszczenia wodą. 

Szybkie zamiatanie zamiatarką elektryczną

czyszczenie-podjazdu-i-tarasuZamiatanie to podstawa usuwania drobnych zabrudzeń z powierzchni podjazdu i tarasu. Istotna jest regularność – dobrze jest zamiatać raz w tygodniu, w okresie jesiennym, kiedy liście spadają z drzew można robić to częściej. Jednak korzystanie ze zwykłej miotły może być niezwykle czasochłonne i powodować frustrację. Dlatego też warto zainwestować w zamiatarkę elektryczną, która doskonale poradzi sobie z wszelkimi opadłymi liśćmi, papierkami, piaskiem czy żwirem. Dzięki szczotkom wykonanym z różnych materiałów mogą pracować na wielu powierzchniach – m.in. kamieniu, czy drewnie. Świetnie działa, nie wzniecając przy tym kurzu, co na pewno docenią osoby zmagające się z alergią. Poszczególne modele posiadają m.in. regulowany, ergonomiczny uchwyt z miękką rączką, co sprawia, że nie zmęczy Cię nawet długa praca z urządzeniem.  

Do chwastów i mchu – bezprzewodowy wycinak

czyszczenie-podjazdu-i-tarasuMech i chwasty potrafią negatywnie wpłynąć na wygląd przydomowego tarasu i podjazdu, a ich usuwanie jest czasochłonną i żmudną pracą. Warto zatem skorzystać z urządzenia do wypalania chwastów, które jest całkowicie przyjazne dla środowiska naturalnego. Wypalacze, jak wskazuje nazwa, do walki z chwastami używają wysokiej temperatury, przekraczającej nawet 650 stopni Celsjusza. Dla lepszych efektów można używać tego sprzętu w połączeniu z myjką ciśnieniową, co potrafi dać niezwykle zadowalające efekty. 

Na koniec – impregnat 

Po dokładnym wyczyszczeniu danej powierzchni warto pomyśleć o jej zaimpregnowaniu, co uniemożliwia wnikanie zabrudzeń w strukturę betonowej kostki lub drewnianego tarasu oraz zapobiega przyczepianiu się brudu. Ponadto, świetnie niweluje zacieki i naloty nie zmieniając wyglądu powierzchni. Impregnat można łatwo nałożyć zwykłym pędzlem, a jego działanie trwa od 3 do 5 lat. 

Taras i podjazd to często wizytówka i chluba domu, dlatego też każdy pragnie, by te powierzchnie wyglądały na czyste i zadbane. W tym celu warto zaopatrzyć się w urządzenia, które nie tylko doprowadzą je do stanu świetności, ale także pozwolą zaoszczędzić sporo czasu i energii, które można poświęcić na chwilę relaksu na lśniącym czystością tarasie.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password

Facebook

*/?>
SKLEP