Glebogryzarka w ogrodzie – jak przygotować glebę na wiosnę

Każdy ogrodnik lubi spędzać czas w swoim ogrodzie. Jednak nie zawsze prace tam wykonywane są pełne relaksu. Zdarzają się te mniej przyjemne obowiązki, które mimo satysfakcji z fantastycznego efektu końcowego pochłaniają wiele energii.

Żyzna glebaZbliża się nieuchronnie czas, w którym ogrodnik będzie musiał zakasać rękawy i zabrać się za przekopywanie gleby, którą po zimowych temperaturach należy spulchnić i nawozić naturalnym nawozem, by ogród w sezonie był najpiękniejszy, a uprawy dorodne. Czynność ta, wykonywana przy pomocy łopaty jest bardzo czasochłonna, ale jest sposób by stała się przyjemniejsza niż do tej pory. Pomocnikiem przy spulchnianiu gleby okaże się glebogryzarka, która bez większego wysiłku pomoże rozdrobnić glebę, dzięki czemu woda i powietrze będą miały do niej swobodny dostęp.

Glebogryzarka służy, jak sama nazwa wskazuje, do „gryzienia gleby”. Praca, którą wykonuje polega na rozdrabnianiu gleby, przecinaniu kęsów i odrzucaniu ziemi do tyłu. Najbardziej przydatna jest właścicielom trawników i ogrodów warzywnych. Glebogryzarka nie tylko spełnia się w roli spulchniacza gleby, ale także jest doskonałym pomocnikiem w przypadku pozbycia się chwastów, czy też mieszania nawozu z podłożem, co szczególnie okaże się przydatne przygotowując wiosną ziemię pod uprawę. Okazuje się, że jest niemal niezbędna, w przypadku dużych rabat kwiatowych i warzywnych, gdzie dominują rośliny jednoroczne, których grunt co roku trzeba przekopywać. Przyda się więc przy większości prac ogrodniczych. Będzie pomocna także dla właścicieli przyszłych trawników, którzy zamierzają zasiać nową trawę lub postanowili zmienić trawę na nową.

Tego typu sprzęt ogrodniczy jest niezastąpionym pomocnikiem w ogrodzie – zarówno małym, jak i dużym, wiosną i jesienią. Glebogryzarki można dostać w kilku wariantach. Na rynku, dostępne są w wersjach elektrycznych oraz spalinowych, o różnych gabarytach. Do dyspozycji są zarówno ręcznie sterowane produkty, jak i bardziej zaawansowane w swej technologii – mikrociągniki.

glebogryzarkaPrzy wyborze konkretnego modelu glebogryzarki warto zwrócić uwagę na wielkość gruntu i zastanowić się, które parametry będą najbardziej odpowiednie dla ogrodu. Glebogryzarka elektryczna polecana jest do mniejszych powierzchni, a spalinowa do większych ogrodów oraz tam, gdzie nie ma dostępu do energii elektrycznej. Maszyna ta powinna służyć co najmniej kilka lat, dlatego warto zainwestować w sprzęt dobrej jakości. Glebogryzarki stają się coraz popularniejszymi urządzeniami, które są chwalone przez swoich właścicieli. Posiadacze tego urządzenia dostrzegają zalety jego użytkowania w postaci oszczędność czasu i zmniejszenia wysiłku podczas wykonywania sezonowych prac w ogrodzie.

Sprawdź pełną ofertę glebogryzarek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password

Facebook

*/?>
SKLEP