Zioła najlepsze do uprawy w ogrodzie

Zioła najlepsze do uprawy w ogrodzie

Zioła to niezwykle cenne i przydatne rośliny, których uprawa może przynieść wiele korzyści.  Zdecydowanie warto przenieść je do własnego podwórka. Dowiedz się, jakie są najlepsze zioła do uprawy! Które z nich wybierzesz do swojego ogrodu?

Najlepsze zioła do uprawy w ogrodzie

Jakie zioła uprawiać w ogrodzie? Świetnym wyborem do naszego ogródka będą: bazylia, mięta, rozmaryn, lawenda, melisa i szałwia. Mają one cenne właściwości i z pewnością nam się przydadzą. 

O czym należy pamiętać przy uprawie ziół?

Weźmy pod uwagę kilka istotnych kwestii, przygotowując się do uprawy ziół. Przyszykujmy dla nich odpowiednie miejsce w naszym ogrodzie – niektóre gatunki będą preferowały suche podłoże, inne zaś wilgotne. Zioła możemy sadzić zarówno bezpośrednio w ziemi, jak i w skrzynkach lub doniczkach.

Zioła najlepsze do uprawy w ogrodziePomocne będą takie narzędzia jak Siewnik Lider QS6002, który ułatwi nam zarówno sianie nasion, jak i nawożenie roślin. Zadbajmy ponadto o odpowiednią glebę – grunt na zioła nie może być zbyt kwaśny.

Rośliny powinny być osłonięte, ponieważ przeciąg źle na nie wpływa. Należy przemyśleć, które zioła posadzimy obok siebie, bo niektóre gatunki mogą niekorzystnie na siebie oddziaływać.

Korzyści z uprawiania ziół

Uprawianie ziół przyniesie nam wiele korzyści. Po pierwsze, pięknie ozdobią naszą przestrzeń. Odstraszą nieprzyjemne owady, a do tego przydadzą się w kuchni, jako cenne przyprawy, dzięki którym udoskonalimy nasze potrawy. 

Nie wszyscy wiedzą, że zioła mogą być również używane w aromaterapii! Wykorzystamy je też w różnych wiązankach, ponieważ wspaniale komponują się z kwiatami. Uprawa ziół jest bardzo prosta, a do tego są to rośliny wieloletnie, będą więc elementem naszego ogrodu na lata. 

Zioła to bardzo wartościowe rośliny. Opieka nad nimi przyniesie dużo satysfakcji zarówno początkującym, jak i doświadczonym ogrodnikom. Ich zalety mówią same za siebie – będą stanowiły cenny nabytek każdego ogrodu!

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password

Facebook

*/?>
SKLEP