Odśnieżarka, czyli nie daj się zaskoczyć zimie!

odsniezarka

Zimą, zwłaszcza przy intensywnych opadach śniegu bardzo przydatna okazuje się odśnieżarka, dzięki której można pozbyć się go znacznie szybciej. Nawet niespodziewana śnieżyca nie będzie problemem, gdy w garażu znajdzie się sprzęt do odśnieżania, bo z jego pomocą droga na posesji zostanie niemal natychmiastowo oczyszczona. Wobec tych zalet pozostaje tylko jedno pytanie – jaką odśnieżarkę wybrać?

Jak działa odśnieżarka?

Odśnieżarka działa podobnie jak kosiarka – za pomocą specjalnego świdra rozdrabnia opad i wyrzuca go na boki. W niektórych modelach można regulować kąt i odległość, na jaką wyrzucany jest śnieg, ale wartości te zależą również od jego ciężaru: im większy, tym będą one mniejsze. Obsługa odśnieżarki jest bardzo prosta, bowiem aby wprawić urządzenie w ruch, wystarczy delikatnie popychać je do przodu.

Rodzaje odśnieżarek

odsniezarkaOdśnieżarki mogą być zasilane na różne sposoby: mechanicznie, spalinowo i elektrycznie. Napęd mechaniczny polega na wprawianiu sprzętu w ruch wyłącznie dzięki działaniu zewnętrznej siły fizycznej, a więc jego użytkowanie będzie bardziej męczące niż w przypadku zasilania innymi sposobami. Odśnieżarki spalinowe są natomiast najefektywniejszym sposobem na pozbycie się pokrywy śnieżnej, gdyż ze wszystkich dostępnych na rynku modeli to właśnie one mają największą moc. Sprzęt zasilany benzyną jest też bardziej mobilny od innych, gdyż jego możliwości poruszania się nie są niczym ograniczone. Do minusów należy natomiast zaliczyć generowanie podczas pracy hałasu oraz przyczynianie się do zanieczyszczania środowiska. Od spalinowych znacznie bardziej ekologiczne są odśnieżarki elektryczne – charakteryzuje je też mniejszy rozmiar. Jednak zasięg ich działania jest ograniczony długością kabla, dlatego właśnie z tego względu najlepiej sprawdzą się one w domowym użytku, kiedy śnieg usuwa się z posesji o niewielkiej powierzchni.

Odśnieżarka jedno- czy dwustopniowa – którą wybrać?

Zależnie od potrzeb należy dokonać wyboru między odśnieżarką jedno- a dwustopniową. W pierwszym z typów świder i wirnik mają bezpośredni kontakt z podłożem, dlatego sprawdzi się ona na równym, płaskim podłożu w sytuacji, gdy pokrywa śnieżna ma wysokość do 15-20 cm – jej zakup poleca się więc przede wszystkim mieszkańcom miast. Maszyny dwustopniowe mają na ogół większe silniki, dlatego poradzą sobie z pozbyciem się nawet dużych ilości opadów. Dodatkowo ich “wnętrze” nie styka się bezpośrednio z podłożem, dlatego z powodzeniem można używać ich na trudnym, pofałdowanym i żwirowatym terenie. Oprócz dostosowania odśnieżarki do pokrycia gruntu, na którym będzie pracować, warto też dobrać sprzęt pod kątem powierzchni działki – jeśli jest ona duża, wybrana odśnieżarka powinna cechować się dużą wartością szerokości roboczej, wtedy śnieg zostanie usunięty znacznie szybciej.

Zakup sprzętu usuwającego śnieg to dobry pomysł dla wszystkich tych, którym doskwiera codzienne odśnieżanie podjazdu, bowiem za jego pomocą można zrobić to nie tylko w mgnieniu oka, ale też bez męczenia się. Niektóre modele wyposażone są w dodatkowe udogodnienia, takie jak napęd czterokołowy i reflektory, co znacznie ułatwia odśnieżanie w trudnych warunkach. Na rynku istnieje wiele różnych rodzajów odśnieżarek, dlatego z pewnością każdy, kto rozważa jej nabycie znajdzie model idealnie dopasowany do jego potrzeb.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password

Facebook

*/?>
SKLEP