Piły łańcuchowe Lider

Przycinanie gałęzi, wycinanie starych, spróchniałych drzew czy pielęgnowanie żywopłotu – to tylko część prac, które są niezbędne do utrzymania porządku i estetyki w przydomowym ogrodzie. Choćby z tego powodu pilarka łańcuchowa, znajdująca się w piwnicy, garażu czy ogrodowej altanie może Ci się przydać. Jeżeli szukasz takiego urządzenia, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość: w tej kategorii możesz znaleźć wysokiej jakości piły łańcuchowe uznanej marki Lider!

Lider – pilarka spalinowa i elektryczna

Współcześnie nie ma chyba profesjonalnych ogrodników, którzy nie kojarzyliby marki Lider. Pilarka spalinowa czy elektryczna tej marki cieszy się dużym uznaniem wśród specjalistów, pracujących w firmach ogrodniczych, a także wśród ogrodników-amatorów. W ofercie tej należącej do nas marki można zaleźć urządzenia z różnych półek cenowych i o różnej mocy, dlatego bez wątpienia wybierzesz model, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom i oczekiwaniom.

Pilarka Lider – dlaczego warto?

Piła łańcuchowa Lider to przenośne urządzenie składające się z dwóch podstawowych elementów: poruszającego się wzdłuż prowadnicy łańcucha tnącego oraz jednostki napędowej, którą może być silnik elektryczny lub spalinowy.

Piła Lider z pewnością przyda Ci się w codziennych pracach. Znajdzie ona zastosowanie we wszelkiego rodzaju zajęciach ogrodniczych i nie tylko. Można wykorzystać ją do przycinania gałęzi drzew (w celach bezpieczeństwa lub ze względów estetycznych), pielęgnacji żywopłotu czy do dzielenia drewna na opał.

Pilarka elektryczna Lider – jakie ma zalety?

Pilarka elektryczna lider jest urządzeniem, w którym funkcję jednostki napędowej pełni silnik elektryczny. Taki sprzęt wymaga bezpośredniego podłączenia do sieci elektrycznej i to od dostępu do prądu uzależnione jest jego działanie.

Elektryczna pilarka Lider jest urządzeniem prostym w obsłudze o stosunkowo niskiej wadze (wiele modeli waży poniżej 5 kg). Wyprofilowane uchwyty zapewniają stabilny i wygodny chwyt, zwiększając tym samym komfort pracy i precyzję cięcia. Ich zaletą jest też ekologiczna praca i emisja hałasu na stosunkowo niskim poziomie. Piły z tej kategorii idealnie nadają się do prostych prac pielęgnacyjnych i porządkowych. Jeżeli szukasz urządzeń na prąd o większej mocy, zobacz inne oferowane przez nas modele, takie jak piła elektryczna Lider Plus.

Z drugiej strony trzeba pamiętać o tym, że pilarka elektryczna Lider ma ograniczony długością przewodu przedłużacza zakres pracy i może być stosowana tylko tam, gdzie jest bezpośredni dostęp do sieci elektrycznej. Z tego względu korzystanie z niej na niektórych działkach wypoczynkowych może być niemożliwe.

Piła spalinowa Lider – kiedy będzie dobrym wyborem?

Alternatywą dla „elektryka” może być piła spalinowa Lider. W urządzeniach tego typu rolę jednostki napędowej odgrywa silnik spalinowy, który zasilany jest specjalną mieszanką oleju i benzyny. Z tego względu największą zaletą modelu spalinowego jest to, że nie wymaga on fizycznego podłączenia do źródła zasilania – brak przewodu przekłada się na całkowitą mobilność sprzętu. Pilarka spalinowa Lider z powodzeniem może być stosowana zarówno w dużych ogrodach, jak i na działkach pozbawionych dostępu do sieci elektrycznej.

Inną zaletą sprzętów tego typu jest ich moc. Jak przyznaje sama marka Lider, piła spalinowa sygnowana jej logo z reguły dysponuje większą mocą, niż modele elektryczne. Oznacza to, że pilarki z napędem spalinowym lepiej radzą sobie z grubszymi gałęziami, a nawet spróchniałymi pniakami.

W tym miejscu musimy jednak zaznaczyć, że piły spalinowe Lider nie będą odpowiednim rozwiązaniem dla każdego. Przede wszystkim trzeba mieć świadomość tego, że są to urządzenia cięższe, niż elektryczne – co za tym idzie, operator musi wykazywać się większą siłą fizyczną. Bardziej zaawansowana jest też ich konserwacja. Ostatnią rzeczą, na jaką warto zwrócić uwagę, jest fakt, że piła spalinowa Lider pracuje głośniej, niż elektryczna i emituje spaliny do środowiska, co może być uciążliwe dla domowników i sąsiadów.

Modele elektryczne i piły spalinowe Lider – ile kosztują?

Decydując o tym, czy wybrać model elektryczny, czy spalinowy, warto też zwrócić uwagę na cenę. Trzeba bowiem pamiętać o tym, że pilarka spalinowa Lider wiąże się z reguły z większym wydatkiem – ceny zaczynają się od około 350 zł i mogą sięgać około 500 zł. Z kolei piła łańcuchowa elektryczna Lider jest dostępna już za około 200-300 zł. Nieco więcej kosztują piły elektryczne na wysięgniku, które umożliwiają podcinanie gałęzi znajdujących się na dużej wysokości. Ich kupno wiąże się z wydatkiem około 300-400 zł.

Nie wiesz, jaka piła Lider będzie dla Ciebie najlepsza? Pomożemy!

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że wybór idealnego urządzenia nie zawsze jest zadaniem prostym. Dlatego jeśli nie wiesz, jaka pilarka Lider będzie najlepiej odpowiadała Twoim potrzebom i wymaganiom, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie. Nasi doradcy chętnie podzielą się z Tobą swoją wiedzą i doświadczeniem oraz odpowiedzą na Twoje pytania i pomogą podjąć najlepszą decyzję.

Obsługa klienta
Nasza firma
Szybkie linki
Krysiak Sp. z o.o.

ul. Rolna 6, 62-081 Baranowo

NIP: 781-190-36-79;REGON: 360175663; KRS: 0000533051
© 2024 Krysiak. All rights reserved